Dla biznesu

Nadchodząca wyprawa
Data 07.04.2024
Miejsce Pieniny - Polska
Executive & leadership coaching
skierowany do menedżerów najwyższego szczebla zarządczego
Górskie wyprawy Coachingowe
wyjątkowa okazja do odbycia w jednym czasie dwóch podróży...
 • Executive & leadership coaching

  To zaawansowany proces developmentowy skierowany do menedżerów najwyższego szczebla zarządczego. Dotyczy on wsparcia w rozwiązywaniu wyzwań i dylematów zarówno dotyczących środowiska w jakim się porusza i roli jaką w nim pełni, jak i tych które wiążą się ze sferą osobistą człowieka. Cały proces jest absolutnie spersonalizowany i indywidualnie dopasowany do aktualnych potrzeb osoby pełniącej rolę lidera w organizacji, biorąc jednocześnie pod uwagę wszystkie wyzwania, zależności i całą specyfikę rzeczywistości biznesowej w jakiej się menedżer porusza.

  Proces trwa od kilku miesięcy do roku i polega na cyklicznych spotkaniach, w trakcie których lider spotykając się ze mną, ma okazję do przyjrzenia się sobie, oraz temu jak funkcjonuje w świecie w którym się porusza i jaki to ma wpływ zarówno na niego samego, na pełnioną przez niego rolę, na firmę jak i na ludzi którzy bezpośrednio i pośrednio z nim współpracują. To okazja do autorefleksji i przyjrzenia się tej rzeczywistości z perspektywy, która dotąd mogła być niedostępna, jak również do przemyślenia swojego podejścia i przekonań na temat przywództwa oraz zarządzania. To także okazja do skonfrontowania się z niedostrzegalnymi dotąd możliwościami i modelami, co jest wielką okazją do zaczerpnięcia z nich inspiracji w dalszym działaniu i rozwoju siebie w roli przywódczej nie tylko w biznesie, ale i w wielu innych obszarach również życia osobistego.


  Relacja w tym procesie jest oparta o czysto partnerskie podejście zbudowane na fundamencie zaufania i pełnej poufności procesu, oraz poruszanych tematów. W pełnej zgodzie i szacunku granic, jakie menedżer wyznacza, oraz w absolutnym poczuciu bezpieczeństwa wobec nawet najbardziej ważkich tematów, z którymi człowiek chce się zmierzyć. Wszystko po to, by w jak najbardziej komfortowych warunkach mieć przestrzeń do rozmów na najtrudniejsze i najważniejsze tematy. Wszystko po to, by z tych spotkań mogły wypłynąć jak najbardziej wartościowe wnioski i refleksje, w oparciu o które obecne wyzwania i dylematy lider będzie mógł udźwignąć z większą swobodą, poczuciem wpływu i skuteczności, czerpiąc jednocześnie większą satysfakcję z pełnionej roli i spełnianie się w niej.


  A wśród poruszanych tematów m.in. mogą być takie jak:

  - chęć rozwinięcia się w obszarze Leadership

  - potrzeba wzmocnienia własnych umiejętności przywódczych w sytuacji gdy ma się poczucie zbyt dużej miękkości w podejściu, a jest potrzeba rozwinąć bardziej swoją wyrazistość i stanowczość w tym obszarze

  - potrzeba rozwinięcia większej emocjonalności i relacyjności w relacjach międzyludzkich, oraz większego wysubtelnienia w komunikacji, by uwzględniać potrzeby innych w przypadku, gdy menedżer jest nadmiernie autorytarny i ma bardzo dominujący sposób funkcjonowania

  - chęć rozwinięcia się w obszarze jednej lub kilku kompetencji menedżerskich

  - chęć zbudowania spójności, skuteczności i efektywności w obszarze komunikacji, budowania relacji i wizerunku

  - chęć wyjścia z martwego punktu swojej skuteczności zawodowej, lub z kryzysu motywacji w pełnionej aktualnie roli,

  - potrzeba poukładania na nowo siebie w roli w sytuacji przytłoczenia zbyt wieloma zadaniami na raz

  - potrzebna jest poprawa relacji z zespołem lub innymi członkami managementu firmowego

  - Menadżer i podległy zespół przechodzi kryzys i potrzebna jest umiejętna interwencja pozwalająca na oczyszczenie atmosfery i „nowe otwarcie”

  - Menadżer lub zespół zarządzający przygotowuje się do wdrożenia znaczących zmian w organizacji i potrzebuje zbudować spójne podejście i optymalną strategię wdrożenia


  W trakcie całego procesu staram się być w pełni dyspozycyjny oferując od siebie dużą elastyczność w okresie współpracy i pełne zaangażowanie w pracy z drugim człowiekiem, dając jednocześnie wszystko na najwyższym możliwym poziomie jaki potrafię z siebie dać.

 • Górskie wyprawy coachingowe – śladami własnej prawdy

  Ta wyprawa to wyjątkowa okazja do odbycia w jednym czasie dwóch podróży... Jedną z nich jest wędrówka po pięknych terenach zarówno górskich krain, nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie, jak i wielu innych niesamowitych miejscach sprzyjających refleksyjnej konwencji tych podróży. Być może zafascynują Cię swoim pięknem i zainspirują swoją magią takie miejsca jak Himalaje, Andy, Alpy czy Alaska, Kordyliery, wyżyna Patagońska. Być może będą to Bieszczady czy Tatry, a może Nowa Zelandia, czy Islandia. To przepiękne miejsca, które swoim urokiem inspirują, zapraszają do autorefleksji, do zajrzenia w siebie. To miejsca, w których będziesz miał niebo nad, ziemię pod, a wszechświat w sobie. Pamiętaj jednocześnie, że najważniejszą podróż, jaką odbędziesz tutaj, to podróż do wnętrza samego siebie. To podróż, w której w pięknej scenerii, monumentalnej energii tych miejsc, będziesz miał okazję do przyjrzenia się sobie, swojej roli lidera w różnych kontekstach życia. To okazja do przyjrzenia się swoim blaskom i cieniom, do zmierzenia się w odwadze z tym, co stanowi wyzwanie w obecnej chwili. Do stanięcia w swojej prawdzie i dotarcia w tej podróży na własny szczyt. Na swój własny Mt Everest.

  Jeśli jesteś liderem, osobą zarządzającą w firmie, jeśli jesteś tym, od którego decyzji zależą losy całej organizacji lub jej dużej części, i jednocześnie masz ogromny wpływ na otaczających Ciebie zawodowo ludzi, to ta podróż jest dla Ciebie. Jeśli jednocześnie jesteś ojcem/matką, którzy widzą w swoich dzieciach ogromny potencjał i chcą być dla nich liderem, który będzie inspiracją, drogowskazem, to ta podróż jest dla Ciebie. Jeśli chcesz odbyć niezwykłą podróż, w której będziesz mógł przyjrzeć się sobie nie tylko poprzez głęboką pracę z człowiekiem, który pomoże Ci spojrzeć na swoją rolę z innej, być może nieznanej dotąd Tobie perspektywy, to ta wyprawa jest dla Ciebie. Jeśli chcesz przyjrzeć się sobie poprzez zmagania i wyzwania, jakie postawi przed Tobą podróż, przyroda, Twoje ciało i umysł, jeśli chcesz przejść fragment swojego szlaku wraz z grupą równie ciekawych ludzi, którzy poszukują odpowiedzi tak samo jak Ty, z którymi wspólne rozmowy i doświadczanie być może staną się dla Ciebie ważną inspiracją, to ta podróż jest dla Ciebie. Jeśli chcesz doświadczyć wyprawy, która pozwoli Ci się na chwilę zatrzymać, która wywoła refleksję, dotknie Twojego świata, pozwoli Tobie zmierzyć się z tym, co dla Ciebie ważne i jednocześnie trudne i niewygodne, to ta wyprawa jest dla Ciebie. Ja, wraz z współorganizującym coachem, w pełni naszych kompetencji i pokorze do poruszanych tematów, wesprzemy Cię w tym, byś odnalazł odpowiedzi i rozwiązania na nurtujące Cię w nich pytania. Chciałbym byś myślał o nas jak o prawdziwych partnerach, którym możesz zaufać. Z którymi możesz czuć się bezpiecznie. Jak o kimś, kto będzie Ci towarzyszył w pełnej autentyczności siebie, w szczerości i prawdzie. W odwadze dotykania tego, co dziś być może jest dla Ciebie trudne i stanowi wyzwanie. Pamiętaj też, że wiele w tej podróży zależy od Ciebie…


  Więc jeśli przywództwo jest dla Ciebie bardzo ważkim tematem i chcesz się mu bliżej przyjrzeć przez pryzmat swojej osoby w otoczeniu wyjątkowych miejsc, to być może ta wyprawa stanie się dla Ciebie wyprawą życia… Jeśli zmierzasz ścieżką na swój szczyt, to zapraszam Cię na chwilę w niesamowitą podróż, w przygodę która może przynieść Tobie wnioski o jakie trudno było do tej pory. Skarby, których być może się nie spodziewasz. Być może trafiłeś tu przypadkiem. Choć pamiętaj, że PRZYPADEK to drugie imię Boga… jednak tych kilka kroków postawionych z ciekawości w tej podróży, być może pozwoli Ci spojrzeć inną perspektywą na to, co za Tobą i przed Tobą w Twojej drodze. Zarówno życiowo jak i w obszarach PRZYWÓDZTWA. A być może spojrzysz gdzieś, gdzie jeszcze Twój wzrok nie padał...


  Do zobaczenia na szlaku.

Coaching Camp: SZTUKA SAMOROZWOJU - Twoje wewnętrzne FLOW

07 kwietnia 2024
Liczba uczestników 8 osób
Miejsce Pieniny - Polska
”Góry sprzyjają pokorze, czyli prawdzie o sobie samym. Uczą jej miedzy innymi przez to, że człowiek zmęczony wspinaniem nie ma ani sił, ani chęci, by udawać, by ukrywać swoja prawdziwą twarz.”
/ ks. Roman Rogowski
Emocje… nasi najwięksi przyjaciele. Strach, Złość, Smutek, Radość i wiele
innych.
Doświadczasz ich?
Przeżywasz je?
Może za bardzo przeżywasz…?
Być może masz już ich dość, „wykańczają” Cię… a może jesteś zblokowany, być może jest trudno w ogóle Ci je doświadczać i przeżywać.
Być może zamroziłeś je w sobie, bo Twoje doświadczenia zaprowadziły Cię do trudnego miejsca i już nie chcesz się z nimi mierzyć.
A jak jest z Twoją radością…? Cieszysz się? Jak dziecko??? A może wszystko Cię wkurza, chodzisz jak tykająca bomba i już sam nie wiesz jak sobie poradzić, bo widzisz, że innych dookoła Ciebie ranisz? I chcesz to wszystko zmienić, tylko nie wiesz jak…? A może po prostu chcesz je lepiej zrozumieć?

My Ci pomożemy odnaleźć drogę do wewnętrznej równowagi. Pomożemy Ci zobaczyć co tak naprawdę kryje się w Twoich emocjach, czym one są tak naprawdę i o czym bardzo ważnym starają się Tobie powiedzieć… bo tak naprawdę są Twoimi PRZYJACIÓŁMI. Dbają o Ciebie, troszczą się, chronią i… chcę byś i Ty dla nich tym przyjacielem się stał. A ciekawi Cię jaki związek emocje mają z ciałem? I jak to wszystko jest powiązane z Twoim światem duchowym? Jeśli na choć jedno pytanie odpowiedziałeś/łaś sobie twierdząco, to warto jest wybrać się Tobie z nami w tę wyjątkową podróż. Podróż po autentycznym świecie emocji. Tutaj doświadczysz ich prawdziwych, autentycznych, żywych… bo tylko tak będziesz mógł/mogła im spojrzeć w oczy, stanąć z nimi twarzą w twarz i…
(tu odpowiedz sobie sam/sama, co wtedy dobrego dla Ciebie się wydarzy... i czy warto o to zawalczyć?)